Jaunumi

09.09.2020

Pirmo reizi apstiprina Latvijas augstskolas dalību Erasmus+ kopīgās maģistrantūras programmā

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (Education, Audiovisual & Culture Executive Agency (EACEA)), ņemot vērā pārdalītā finansējuma iespējas Erasmus+ programmā, 2020. gada konkursā ir apstiprinājusi finansēšanai no rezerves saraksta Erasmus Mundus kopīgās maģistrantūras (Erasmus Mundus Joint Master) programmas projektu “European Joint Master in Social Work with Children and Youth”, kurā kā projekta partneris ir Latvijas augstskola – Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Projekta koordinators ir Lietuvas augstākās izglītības iestāde Mykolo Romerio Universitetas, bet sadarbības partneri ir no Latvijas (RSU), Portugāles (ISCTE – Instituto Universitário de Lisboa) un Slovākijas (Katolicka Univerzita v Ruzomberku), projekta finansējums ir 2 434 000 eiro. “Tas ir ievērojams panākums Latvijai, jo visā Erasmus+ programmas īstenošanas periodā (2014-2020) līdz šim nevienai Latvijas augstskolai nebija izdevies iekļūt kādā no apstiprinātajiem Erasmus Mundus kopīgo maģistrantūras programmu īstenošanas konsorcijiem,” teic Erasmus+ programmas departamenta direktore Zane Gailīte.

Erasmus Mundus kopīgās maģistrantūras programmas ir izcilas kvalitātes kopīgās studiju programmas, kuras īsteno augsta līmeņa augstskolu konsorciji no vismaz trijām Erasmus+ programmas valstīm, lai veicinātu Eiropas augstākās izglītības izcilības atpazīstamību pasaulē. Erasmus+ finansē kopīgās maģistrantūras programmas īstenošanas izmaksas, tai skaitā stipendijas izcilākajiem studentiem no visas pasaules, kas piesakās ik gadu konsorcija rīkotā atlases procedūrā. Studentu uzņemšana programmā tiek finansēta 4 secīgus akadēmiskos gadus. Erasmus+ apstiprināto kopīgo maģistrantūras programmu katalogs pieejams Eiropas Komisijas mājaslapā.  

Detalizēta informācija par EM JMD 2020. gada konkursa rezultātiem pieejama EACEA mājaslapā

Informācija par visu augstākās izglītības starptautiskās dimensijas aktivitāšu 2020. gada konkursa rezultātiem pieejama VIAA mājaslapā.

Aicinām visus interesentus sekot līdzi aktuālajai informācijai par jauno Erasmus (2021 - 2027) programmu un tās atbalstāmajām aktivitātēm, piesakoties VIAA mājaslapas jaunumu saņemšanai e-pastā vai sekojot VIAA un Erasmus+ Latvija sociālo tīklu kontiem.

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems