Pārlekt uz galveno saturu
Image
Erasmus+ studiju apmaiņas brauciens Spānijā

Erasmus+ mobilitātē piedzīvotais laiks – atmiņas visai dzīvei

07.10.2022.
Izglītība un mācības
Image
Puisis pozē kopā ar mērkaķi uz pleciem

Martins Pļāvējs pašlaik studē sporta zinātni Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un bakalaura studijās divas reizes devās Erasmus+ pieredzes apmaiņas braucienā uz Spāniju. Pirmajā reizē viņš devās uz Valensiju, otrajā - Malagu.

 

Dodoties uz katru no šīm pilsētām, Martins saskārās ar virkni izaicinājumu, taču tie neliedza izbaudīt valsti un tās kultūru: “Pirmajā reizē, kad braucu uz Valensiju, bija Covid-19 pandēmija, un mēs divus mēnešus nevarējām iziet ārā no dzīvokļa. Bija jādomā, kā nodarbināt sevi, savu prātu. Veltīju vairāk laika studijām, - daudz mācījāmies par sporta zinātni, un zināšanu līmenī ieguvu ļoti daudz. Savukārt mobilitātē Malagā, mums 4 no 5 mācību priekšmetiem bija spāņu valodā. Tas nebija viegli. Bet, neskatoties uz izaicinājumiem, izbaudīju katru mirkli.” Martins atzīst, ka ikdienā komunicēt ar vietējiem iedzīvotājiem bija ļoti grūti, jo angļu valodu saprot tikai kādi 20% spāņu un komunicēt angliski ir gatavi vēl mazāk iedzīvotāju.

 

Par Erasmus+ Martins uzzināja akadēmijā, kad 1. kursā viņiem izstāstīja par šādu iespēju, un viņš ne mirkli nešaubījās, ka arī vēlas doties mobilitātē: “Šī pieredze dzīvot un mācīties ārzemēs bija burvīga. Tā ir iespēja būt pašam ar sevi, ar cilvēkiem, kas nav tavi vecāki, taisīt sev ēst un darīt citas ikdienišķas lietas, kurām, dzīvojot kopā ar vecākiem, nepievērsu uzmanību.”

Vairāk par visu Martins novērtē jauniegūtos draugus, vērtīgās zināšanas, iespēju apskatīt Spānijas skaisto dabu – kalnus, jūru un okeānu. Viņš mobilitātē izbaudīja katru mirkli: “Es izdzīvoju katru momentu. Šī pieredze sniedza jaunas emocijas un brīnišķīgas atmiņas. Uzskatu, ka Erasmus+ pieredzes apmaiņas braucienā ir jādodas katram, jo tā ir iespēja sevi attīstīt un pilnveidot.”

 

Foto: Privātais arhīvs