Pārlekt uz galveno saturu
Image
Vīrietis stāv mežā pie kokiem

Erasmus+ padara studiju laiku neaizmirstamu

06.10.2022.
Izglītība un mācības
Image
Čehijas pilsēta Prāga

Valters Samariks ir zinātniskais asistents Latvijas Valsts Mežzinātnes institūtā “Silava” un bakalaura studiju laikā devās mobilitātē uz Čehijas Dzīvības zinātņu universitāti Prāgā. Arī šobrīd, studējot doktorantūrā, viņš plāno atkārtoti doties Erasmus+ pieredzes apmaiņas braucienā.

 

Jaunais zinātnieks par Erasmus+ uzzināja no kursabiedriem, kuri iepriekš ir bijuši studiju apmaiņas braucienos, kā arī no pieejamās informācijas augstskolas mājaslapā: “Šī pieredze man deva jaunas zināšanas, izpratni par izglītības sistēmu Čehijā un plašāku priekšstatu par klimata īpatnībām, mežiem un mežsaimniecību Eiropā.”

 

Valters mobilitātes laikā dzīvoja universitātes kopmītnēs kopā ar citiem studentiem no Latvijas. Ikdiena tika aizvadīta, studējot un apceļojot Čehiju: “Uz Čehiju devāmies ar personīgo automašīnu, tāpēc brīvajās dienās apceļojām gan Čehiju, gan arī blakus esošās valstis – Vāciju, Austriju un Poliju. Tas, manuprāt, šo pieredzi padarīja vēl krāšņāku un atmiņā paliekošāku.”

 

Lai arī pieredzes apmaiņas braucienā tika piedzīvots plašs emociju spektrs, Valters min, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem bija pavadīt visu mācību semestri prom no mājām, bez iespējas satikt ģimeni un draugus: “Erasmus+ laikā iepazinos ar čehu studentu, kurš kļuva par labu draugu. Kopā pavadījām daudz laika - gan studējot, gan ceļojot. Taču tāpat bija ļoti grūti, ka pusgadu nevarēju satikt savus tuviniekus Latvijā.”

 

Valters ieteiktu Erasmus+ iespējas izmantot studentiem, kuri vēlas iegūt un piedzīvot pēc iespējas vairāk, ko dzīve sniedz, – gūt jaunas zināšanas, ceļot, iepazīt jaunus cilvēkus un kultūru, kā arī gūt brīnišķīgu pieredzi: “Mēdz teikt, ka studiju gadi ir labākie gadi cilvēka dzīvē. Erasmus+ programma ir iespēja šos gadus padarīt vēl neaizmirstamākus.”

 

Foto: Privātais arhīvs