Pārlekt uz galveno saturu
Ar otro eTwinning Skolu forumu noslēgusies 2024. gada eTwinning Skolu kampaņa

Ar otro eTwinning Skolu forumu noslēgusies 2024. gada eTwinning Skolu kampaņa

18.06.2024. 18:00
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
eTwinning

Šīs gada jūnijā norisinājās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning kampaņa, kuras ietvaros tika apbalvotas “eTwinning Skola” statusu ieguvušās izglītības iestādes no visas Latvijas. Kampaņas ietvaros eTwinning Latvija pārstāvji devās vizītēs uz izglītības iestādēm, kur pasniedza eTwinning Skolas plāksni klātesot izglītības iestāžu pedagogiem, skolēniem un izglītības pārvalžu pārstāvjiem. Tīmekļvietnē etwinning.lv tika publicēti vairāki pieredzes stāsti, kuros eTwinning Skolas informēja par to, kāpēc šī statusa iegūšana ir būtiska izglītības iestādēm. Kampaņa tika noslēgta 12. jūnijā, kad eTwinning Skolas tikās forumā Rīgā.

 

eTwinning Skolu tūre

Šogad eTwinning Latvija pārstāvji devās četrās skolu vizītēs, lai pasniegtu eTwinning Skola statusu ieguvušajām izglītības iestādēm. No četrām izglītības iestādēm trīs šo statusu saņēma pirmo reizi ¾ Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde, Vecpiebalgas vidusskola un Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Salaspils 1. pirmsskola” ¾, bet atkārtoti šo statusu ieguva Liepājas Raiņa vidusskola. Šīs iestādes ir starp tām 933 iestādēm visā Eiropā, kam Eiropas Komisija šī gada maijā uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā.

 

eTwinning Skolas statuss ¾ ieguvums ikvienam izglītības iestādē

eTwinning Skolas statusa iegūšana ir apliecinājums tam, ka izglītības iestādē darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un veicina inovatīvu izglītību savās iestādēs. Iestāžu pedagogi kā lielāko ieguvumus uzsver iespēju satikties ar līdzīgi domājošām izglītības iestādēm un pedagogiem, ideju apmaiņa, starptautiskas sadarbības iespējas, kas pārtop par lielākiem Erasmus+ projektiem, profesionālās kompetences pilnveides iespējas, skolēni pilnveido izpratni par drošību internetā, stiprina digitālo risinājumu lietošanas prasmes un daudz ko citu.

 

Vairāk par izglītības iestāžu pārstāvju minētajiem ieguvumiem lasi eTwinning Latvija tīmekļvietnē:

eTwinning Skolu forums

Šogad otro reizi norisinājās eTwinning Skolu forums, kura ietvaros aicinājām visas eTwinning Skolas satikties vienuviet, lai sniegtu iespēju aktīvākajiem pedagogiem satikties un diskutēt par sadarbības iespējām un skolēnu kā virzītājspēku izglītības iestādēs. Forums iesākās ar svinīgu jauno eTwinning Skolu sveikšanu. Turpinājumā foruma dalībnieki piedalījās divās nodarbībās, ko vadīja eTwinning vēstnieki. Nodarbību mērķis bija padziļināti izzināt eTwinning Skolu pīlāru “skolēns kā virzītājspēks”, tādēļ vairāku stundu garumā skolotāji diskutēja par to, kā vairāk iesaistīt skolēnus mācību projektu plānošanā un kā veicināt skolēnu sadarbību projektā, kad tas jau izplānots.

 

eTwinning Skolu forums ir vieta, kur pedagogi var smelties idejas no saviem kolēģiem, pilnveidot savas zināšanas un prasmes, lai nodrošinātu inovatīvāku un radošāku mācību procesu skolēniem.

 

Fotogrāfijas no foruma vari apskatīt galerijā.