Pārlekt uz galveno saturu
Baltijas valstu iepazīšana 2024 – 3 valstis, 3 tikšanās, 3 dažādas pieredzes

Baltijas valstu iepazīšana 2024 – 3 valstis, 3 tikšanās, 3 dažādas pieredzes

08.07.2024. 12:00
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
DiscoverEU

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka  no 18. līdz 20. jūlijam Latvijā notiks Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" iniciatīvas "DiscoverEU" starptautiskais pasākums "Baltic Meet-Up". Pasākuma dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm, kuri ceļo ar "DiscoverEU" ceļošanas kartēm, apmeklēs Baltijas valstis, tostarp Latviju. "Baltic Meet-Up" sniegs dalībniekiem iespēju iepazīt Latvijas dabas un vēsturiskās vērtības, piedalīties izglītojošās ekskursiju programmās un labāk izprast ES piedāvātās iespējas. Piedzīvojums sāksies 16. jūlijā, jauniešiem ar vilcienu ierodoties Kauņā, Lietuvā, un noslēgsies 21. jūlijā, Tartu, Igaunijā.

 

Ko sagaidīt?

Jaunieši dosies ceļojumā cauri visām trijām Baltijas valstīm, kur viņiem būs iespēja iepazīties ar vietējo jauniešu brīvā laika pavadīšanas veidiem un uzzināt, kā vaļasprieki var iedvesmot rūpēties par ilgtspēju un veidot veiksmīgu biznesu. Viņi apmeklēs dabas parkus baudot Baltijas neskartās pļavas un mežus, un izpētīs vēsturiskās vietas, lai uzzinātu vairāk par reģiona bagāto vēsturi. Tāpat jauniešiem būs iespēja iepazīt kultūru, kas apvieno tradīcijas un inovācijas, jo viena no apmeklētajām pilsētām šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta - Tartu, Igaunijā, kas ir atzīta par digitālāko valsti pasaulē.

 

Lietuva, Kauņa:

Lietuvā jaunieši sajutīs adrenalīna pieplūdumu kvadraciklu tūrē, izpētot Kauņas mežus un dabas ainavas. Savukārt, Viļņā skeitbordisti iepazīstinās ar skrituļdēļa lietošanas pamatiem un drošības instrukcijām. Skeitbordistu komanda dalīsies aizraujošos stāstos par šī sporta veida kultūru un vēsturi, un jaunieši paši varēs izmēģināt braukšanu ar skrituļdēli. Laltijas valstu apceļotāji, šajā tikšanās reizē iegūs teorētiskās zināšanas, ko varēs pielietot  praksē un uzzinot, ko iespējams radīt no vecajiem skrituļdēļiem tādejādi apvienojot skeitbordu ar ekoloģiju.

 

Latvija:

Latvijā jaunieši apmeklēs galvaspilsētu Rīgu, Līgatnes vēsturisko centru un Gaujas Nacionālo parku. Pirmajā dienā notiks pārgājiens Gaujas Nacionālajā parkā, uzsākot to Līgatnes vēsturiskajā centrā un noslēdzot Skaļupēs, kur starposmā notiks kulinārijas meistarklase dabā. Jauniešiem būs iespēja piedalīties izlaušanās spēlē  un pēc tam doties uz radošo kvartālu “Zeit” Līgatnē. Nākamajā dienā jaunieši apmeklēs Rīgu, kur nevalstiskā organizācija "Piedzīvojumu gars" organizēs dažādas aktivitātes. Pēc aktivitātēm #DiscoverEU jaunieši baudīs Latvijas kultūras vakaru atpūtas kompleksā "Lido" ar vakariņām, dzīvo mūziku, tautas dejām un citām aktivitātēm.

 

Igaunija, Tartu:

Ceļojums noslēgsies Tartu, Igaunijā – Eiropas kultūras galvaspilsētā 2024. Iedvesmojoties no igauņu teiciena "Igaüks on oma õnne sepp" (Būt savas laimes kalējam), jaunieši uzzinās, kā Igaunija kļuvusi par inovāciju un progresa simbolu. Jaunieši izpētīs Igaunijas ceļu no postpadomju valsts līdz pasaules līderim digitālajā pārvaldībā un uzņēmējdarbībā, koncentrējoties uz sociālo ietekmi, dabu un cilvēkiem. Divu dienu laikā ceļotāji izdzīvos bagātu kultūras pieredzi: no dabas skaistuma un tradicionālajiem ēdieniem līdz mūzikai un valodas skaņām. Iedvesmojoties no igauņu dzīvesveida, katrs varēs izmantot digitālā laikmeta rīkus, saglabājot cieņu pret mantojumu un dabu.

 

Svarīga informācija

Pasākums ir tikai tiem dalībniekiem, kuri ir reģistrējušies un kuru dalību ir apstiprinājusi organizējošā aģentūra!