Pārlekt uz galveno saturu
Četri jaunieši ar mugursomām un grāmatām rokās

Zināmi 2023. gada Erasmus+ Eiropas universitāšu apvienību projektu konkursa rezultāti

06.07.2023. 13:05
Izglītība un mācības
Partnerības izcilībai

Eiropas Komisija (EK) publicējusi 2023. gada Erasmus+ Eiropas universitāšu apvienību projektu konkursa rezultātus, kas sniedz atbalstu augstākās izglītības iestāžu apvienībām. Jaunajās apstiprinātajās apvienībās iesaistīsies arī Latvijas augstākās izglītības iestādes – Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola un Rīgas Tehniskā universitāte.

 

Eiropas universitāšu alianses apvieno jaunu eiropiešu paaudzi, kurai ir iespēja studēt un strādāt dažādās Eiropas valstīs, dažādās valodās, kā arī dažādās nozarēs un akadēmiskajās disciplīnās. Pateicoties šīm apvienībām studenti var iegūt izglītību, kombinējot studijas vairākās Eiropas valstīs. Tas veicina arī Eiropas augstākās izglītības iestāžu starptautisko konkurētspēju. 

 

Kopumā 50 Eiropas universitāšu apvienībās (iekļaujot septiņas jaunās apvienības) tagad ir iesaistītas vairāk nekā 430 augstākās izglītības iestādes 35 valstīs. Tās ietver visas Eiropas Savienības dalībvalstis un Islandi, Norvēģiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Melnkalni, Ziemeļmaķedoniju, Serbiju un Turciju.

 

Šo iestāžu studenti var izmantot tāda unikāla transnacionāla un inovatīva izglītības piedāvājuma priekšrocības, kas viņiem ļauj iegūt nākotnē būtiskas prasmes un kompetences. Turklāt, sadarbojoties ar gandrīz 1700 asociētajiem partneriem no NVO, uzņēmumu un vietējo un reģionālo pašvaldību vidus, 50 Eiropas universitāšu apvienības nodrošina plaša mēroga inovācijas Eiropas reģionos.

 

Kopējais budžets šo projektu īstenošanai ir 402,2 miljoni eiro. Četru gadu periodam katrai aliansei plānotais budžets ir līdz 14,4 miljonu eiro.

 

2023. gada projektu konkurss pavēra iespēju augstākās izglītības iestādēm no Rietumbalkānu valstīm, kas nav Erasmus+ programmas asociētās valstis, piedalīties konkursā kā pilntiesīgiem partneriem. Līdz ar to šai iniciatīvai pievienojās Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas un Melnkalnes, kā arī Ziemeļmaķedonijas un Serbijas augstākās izglītības iestādes. 2023. gada konkursā apvienībām ir pievienojušās arī aptuveni 30 Ukrainas augstākās izglītības iestādes.

 

2023. gada rudenī EK plāno izsludināt nākamo Erasmus+ Eiropas universitāšu apvienību projektu konkursu, lai līdz 2024. gada vidum sasniegtu Eiropas universitāšu stratēģijas mērķi paplašināties līdz 60 Eiropas universitāšu apvienībām, kurās tiks iesaistītas vairāk nekā 500 augstskolas.

 

 

 

 

Plašāka informācija par Erasmus+ Eiropas universitāšu iniciatīvu pieejama šeit.