Pārlekt uz galveno saturu
Image
Ventspils Tehnikuma pārstāvji piedalās Erasmus+ projektā

Ventspils Tehnikuma darbinieki Čehijā veicina labbūtību

27.12.2022.
Izglītība un mācības

Ventspils Tehnikuma darbinieces Ilona Ivanova un Kristīna Baltiņa 2022. gada 11. decembrī devās uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai Erasmus+ kursā apgūtu stresa mazināšanas un neizdegšanas metodes. Sešu dienu laikā iegūtas jaunas teorētiskas un praktiskas zināšanas jomās, kas skolas personāla vidū kļūst arvien aktuālākas.

 

Lai šajā atbildības un stresa pilnajā, brīžam arī administratīvi noslogotajā profesijā, darbinieki spētu efektīvi strādāt un neizdegt, tad ir izstrādātas dažādas darba efektivitātes un stresa mazināšanas stratēģijas, ar kuru palīdzību cilvēki var ikdienā veiksmīgāk pārvaldīt stresu, samazināt izdegšanas risku un kopumā uzlabot savu mentālo veselību. Mobilitātē iepazīt šīs stratēģijas devās angļu valodas pedagoģe un metodiķe Ilona Ivanova, kā arī vēstures pedagoģe un Ventspils Tehnikuma metodiķe Kristīna Baltiņa.

 

“Apguvām dažas elpošanas tehnikas, ar kuru palīdzību var nomierināt gan prātu, gan ķermeni. Kā arī, saņēmām padomus, kā uzlabot miega kvalitāti”, ar iegūto pieredzi dalās Kristīna Baltiņa. Teorija bez prakses un prakse bez teorijas nav iedomājama, tādēļ kursa ietvaros dalībnieces gan ieguva zināšanas, gan arī iesaistījās ļoti praktiskās aktivitātes, kā piemēram – meditēja. Ar šo pieredzi dalās Ilona Ivanova: “Bez teorētiskām nodarbībām ļoti neparasta un vienlaicīgi arī aizraujoša likās meditācijas pieredze. Par spīti tam, ka apkārt bija ikdienas trokšņi, kādā brīdī patiešām spējām relaksēties un uz brīdi atslēgt prātu, kā arī atslābināt ķermeņa muskuļus!”.

 

Erasmus+ projekti ir unikāli ne tikai ar to, ka spēj sniegt jaunas zināšanas un prasmes, bet dod arī iespēju izveidot jaunu kontaktu loku ar cilvēkiem no visas Eiropas, iepazīt viņus un apmainīties ar pieredzēm.

“Projekta laikā iepazināmies un dalījāmies pieredzē ar pedagogiem no Kipras, Grieķijas, Spānijas, Vācijas, Somijas un secinājām, ka visās valstīs mācībspēkiem ir ļoti līdzīgas problēmas – arī stress un izdegšana. Īpaši interesanta šķita katra dalībnieka pieredze stresa mazināšanai. Piemēram, kāda pedagoģe no Spānijas spēlē hangu, lai relaksētos!”, stāsta mobilitātes dalībnieces.

 

Tā nebūtu pilnvērtīga mobilitāte, ja dalībnieki kultūrprogrammas ietvaros nedotos iepazīt vietējo kultūru un tradīcijas. “Ziemassvētku Prāga mūs sagaidīja ar koši rotātām eglēm un ielām, neskaitāmiem tirdziņiem, karstvīna un bulciņu smaržu, kas uzreiz radīja svētku sajūtu! Īpaši novērtējam to, ka, gida vadītajā ekskursijā, caur stāstiem un senajām leģendām bija iespēja iepazīt Prāgas un Čehijas kultūru un vēsturi, kā arī Kafkas restorānā nobaudīt čehu nacionālos ēdienus. Projekta noslēgumā apmeklējām Prāgas Nacionālo muzeju.”, ar iegūtajām ārpus klases pieredzēm un Ziemassvētku sajūtām dalās Ilona un Kristīna.

 

Erasmus+ projektu “Personu mobilitāte mācību nolūkos” Nr.2022-1-LV01-KA121-SCH-000057519 līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

Elvis Binders-Čoders, Ventspils Tehnikuma projektu vadītājs

 

Foto: Ventspils Tehnikums