Pārlekt uz galveno saturu
Cilvēki tup aplī pastiepuši rokas uz priekšu pēc bumbiņas

Starptautiskas mācības par neformālās izglītības metodēm un ietekmi

17.04.2024.
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
Mācības
Datums
2. jūlijs, 2024—7. jūlijs, 2024
Laiks
09:00—18:59
Norises vieta
Königswinter, Vācija
Pieteikšanās slēgta

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties starptautiskām mācībām par neformālās izglītības pieejas metodēm un ietekmi. Mācības norisināsies no 2. līdz 7. jūlijam Königswinter (netālu no Bonnas), Vācijā. Iepriekš nepieciešams reģistrēties, līdz 28. aprīlim aizpildot pieteikuma anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Mācību mērķi ir:

  • paplašināt dalībnieku priekšstatu par neformālās izglītības pieeju un tās ietekmi;
  • izpētīt iespējamo sadarbību starp formālās un neformālās izglītības sektoru;
  • aplūkot neformālās izglītības politisko dimensiju kā veidu, kā ieņemt aktīvu lomu sabiedrībā;
  • analizēt ikdienas izglītojošā darba praksi, lai identificētu izaicinājumus un uzlabotu saistību starp neformālās izglītības vērtībām un ikdienas rīcību.

Mācību laikā dalībnieki mācīsies:

  • pieredzot dažādas mācīšanās vides un dažādas mācīšanās metodes (lomu spēles, simulācijas spēles, uzdevumus);
  • reflektējot par mācīšanās metodēm un to ietekmi, par neformālās izglītības ietekmi un ierobežojumiem, par pedagoģiskā procesa veidošanu;
  • veidojot pārejas uz reālo situāciju, ar ko saskaras dalībnieki, lai uzlabotu veidus, kā strādāt ar jauniešiem;
  • daloties dažādās uztverēs, nacionālajās realitātēs un pieredzē.

Papildus plānotajām aktivitātēm un mācību saturam neformālajos brīžos būs iespēja atrast partnerus nākotnē plānotajiem ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektiem.

 

Mācību vadītāji būs pieejami 2 mēnešus pēc mācībām kā mentori, lai tiešsaistē sniegtu atbalstu un konsultācijas dalībnieku izvirzītajiem rīcības plāniem.

 

Mācību darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās un dalības maksa

Pieteikties aicinām jaunatnes darbiniekus, jaunatnes projektu vadītājus, mācību vadītājus, jauniešu līderus un brīvprātīgo mentorus, līdz 28. aprīlim aizpildot pieteikuma anketu SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Vācijas valsts aģentūra) un JSPA.

 

Vairāk informācijas par mācībām un pieteikšanās anketu iespējams atrast SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Agiju Lāci, e-pasts: agija.lace@jaunatne.gov.lv, tālr. +371  67358064.