Pārlekt uz galveno saturu

#ErasmusDienas

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotājiem ir iespēja iesaistīties Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas, kas 2024. gadā notiks no 14. līdz 19. oktobrim. Sešu dienu laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, izceļot Eiropas kultūras daudzveidību un mobilitātes bagātību, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus. Iepriekšējās #ErasmusDienās 2023. gadā notika 9635 pasākumi 53 valstīs.

 

Pasākumus #ErasmusDienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē, pastāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav pieredzes projektos.

Šajā gadā viens no saukļiem “Uzmanību, gatavību, aiziet!” atspoguļo 2024. gada Olimpisko un Paraolimpisko sporta spēļu garu Parīzē, Francijā. Arī Erasmus+ projektos vērojama starptautiskā sacensība, kas iesaista programmas dalībniekus jaunos un kopīgos piedzīvojumos.

Pasākumu organizatori savās aktivitātēs var akcentēt tādas tēmas kā starptautiskā mobilitāte, Eiropas vērtības un pilsonība, kā arī kādu no četrām Erasmus+ horizontālajām prioritātēm:

  • iekļaušana un daudzveidība;
  • digitālā pārveide;
  • vide un klimata pārmaiņu novēršana;
  • līdzdalība demokrātiskajos procesos.

Projektu īstenotāji #ErasmusDienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta pasākumiem (klātienes, tiešsaistes un/vai kombinēti pasākumi), piemēram, tiešsaistes semināri, zibakcijas, izstādes, izglītojošas nodarbības, projektu pieredzes stāstu publicēšana sociālajos medijos un cita veida aktivitātes.

Pasākumu organizatori aicināti paši reģistrēt savus pasākumus #ErasmusDienu 2024 mājaslapā, lai tos iekļautu kopējā pasākumu kalendārā, kur būs redzami pasākumi, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā.

Lai nodrošinātu pasākumu atpazīstamību, aicinām lietot vienoto festivāla vizuālo identitāti. Dažādi publicitātes materiāli lejuplādēšanai, drukāšanai un rediģēšanai ir pieejami šeit.

 

 

Lai plašāka sabiedrība uzzinātu par #ErasmusDienu pasākumu norisi, aicinām pasākumu īstenotājus informēt vietējos medijus par pasākumu norisi un aicināt tos tiešsaistē piedalīties pasākumos. 

Sociālajos medijos aicinām publicēt pasākumu fotogrāfijas un video ierakstus, izmantojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays. Vēlams Facebook ierakstos atzīmēt arī Erasmus+ Latvija Facebook lapu - @ErasmusPlusLV.

Video file