Pārlekt uz galveno saturu
Image
Vairākas rokas dūrēs saliktas kopā

Aicinām iesniegt pieteikumus Maza mēroga partnerību projektu konkursa 2. kārtā

05.08.2022. 10:44
Izglītība un mācības
Maza mēroga partnerības
Projektu konkurss

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina iesniegt projektu pieteikumus  Eiropas Savienības programmas Erasmus+ 2. pamatdarbības  (KA2) Maza mēroga partnerību projektu konkursa 2. kārtā.

 

Maza mēroga partnerību projektos var piedalīties visu veidu organizācijas, kas aktīvi strādā izglītības, apmācības, jaunatnes, sporta jomā vai citās sociālekonomikas nozarēs. Projekta pieteikuma iesniedzējs var būt jebkura dalīborganizācija, kas izveidota Erasmus+ programmas valstī. Pieteikumi jāiesniedz tās valsts Erasmus+ nacionālajā aģentūrā, kurā reģistrēta pieteikuma iesniedzēja organizācija.

 

Maza mēroga partnerību mērķi ir:

  • piesaistīt un paplašināt programmas pieejamību jaunpienācējiem, mazāk pieredzējušām organizācijām un maza mēroga dalībniekiem. Šīm partnerībām vajadzētu būt organizāciju pirmajam solim virzienā uz sadarbību Eiropas līmenī;
  • atbalstīt tādu mērķgrupu iekļaušanu, kurām ir mazāk iespēju;
  • atbalstīt aktīvu Eiropas pilsoniskumu un nodrošināt Eiropas dimensiju vietējā līmenī.

Atbilstoši saņemtajai informācijai no Eiropas Komisijas, projektu pieteikumos īpaši aicinām iekļaut aktivitātes un atbalsta pasākumus Ukrainas iedzīvotājiem, kurus skāris karš Ukrainā.

 

Eiropas Komisijas pieejamais finansējums Maza mēroga partnerību 2022. gada projektu pieteikumu konkursa 2. kārtā:

  • skolu sektorā – 101 512,80 eiro;
  • profesionālās izglītības sektorā – 96 549,20 eiro;
  • pieaugušo izglītības sektorā – 99 639,60 eiro.

Projektu pieteikumi jāiesniedz tiešsaistē līdz 2022. gada 4. oktobrim plkst. 13:00 (pēc Latvijas laika) par projektiem, kas sākas laika periodā no 2023. gada 1. janvāra līdz 31.augustam.

 

Erasmus+ programmas 2022. gada konkursa vadlīnijas pieejamas EK mājaslapā.

 

VIAA 2022. gada 24. augustā organizēs tiešsaistes semināru projektu pieteicējiem par Erasmus+ 2. pamatdarbības (KA2) Maza mēroga partnerību (Small-scale Partnerships) sadarbības projektu pieteikumu sagatavošanu 2022. gada konkursa 2. kārtā. Detalizētāka informācija par semināru tiks publicēta Erasmus+ mājaslapā. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai šeit.

 

Papildu informācija:

 

Līdz 2022. gada 15. augustam turpinās pieteikšanās Erasmus+ Nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumā (TCA) – kontaktseminārā “Projektu un sadarbības veidošana bēgļu un vietējo kopienu atbalstam”, kas norisināsies no 2022. gada 13. līdz 16. septembrim Rīgā, Latvijā.

 

Semināram aicināti pieteikties skolu izglītības un profesionālās izglītības un apmācības pārstāvji - skolotāji, vadība, pasniedzēji, pedagogi, mācību koordinatori, atbalsta personāls, organizācijas, kas iesaistītas atbalsta sniegšanā bēgļiem, kā arī citas organizācijas ar kopīgu mērķi attīstīt jaunu sadarbību un veidot KA2 projektus – Maza mēroga partnerības un Sadarbības partnerības – par atbalsta sniegšanu personām, kuras ietekmējis karš Ukrainā, un vietējām kopienām, veicinot labās prakses apmaiņu, daloties un veidojot dažādus rīkus, vadlīnijas un metodoloģijas.

 

Detalizēta informācija par semināru pieejama Salto mājaslapā.

 

Sintija Kronberga
Vecākā eksperte