Pārlekt uz galveno saturu
Image
Attēlots Erasmus dienu 2022. gada logo ar norises datumiem

Atvērta pasākumu pieteikšana Erasmus dienām 2022

09.05.2022. 13:22
Iniciatīvas
Izglītība un mācības
Jaunatne

No 9. maija ir atvērta pasākumu pieteikšana iniciatīvā Erasmus dienas, kas notiks no 13. līdz 15. oktobrim. Šajās 3 dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, daloties ar Eiropas vērtībām, ieguvumiem no mobilitātes, Erasmus+ projektu rezultātiem un pieredzes stāstiem.

 

2022. gadā, atzīmējot gan Erasmus+ 35. gadadienu, gan Eiropas Jaunatnes gadu,  Erasmus dienas iezīmē šādu tēmu: "Dalāmies ar savām Eiropas vērtībām ar jauniešiem šodien un rīt: jau 35 gadus un vēl daudzus turpmākos gadus".  Šajās Erasmus dienās aicinām akcentēt ne tikai Eiropas vērtības, bet arī izcelt Erasmus+ programmas prioritātes: iekļaušana un daudzveidība, digitālā pārveide, vide un klimata pārmaiņu novēršana un līdzdalība demokrātiskajos procesos.

 

Pasākumus Erasmus dienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē un projektu rezultātos, stāstīt  par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav šādas pieredzes. 

 

Projektu īstenotāji Erasmus dienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta pasākumiem, piemēram, tiešsaistes semināriem, zibakcijām, izstādēm, izglītojošām nodarbībām, projektu pieredzes stāstu publicēšanu sociālajos medijos un cita veida aktivitātēm. Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos riskus, projektu īstenotāji aicināti rīkot pasākumus, ievērojot attiecīgajā laika periodā valstī noteiktos drošības noteikumus, tai skaitā pulcēšanās ierobežojumus, un uzsvaru likt uz tiešsaistes pasākumiem un tādiem pasākumiem, kuros kombinēta dalība klātienē un tiešsaistē.

 

Pasākumus var pieteikt Erasmus dienu mājaslapā, kur tie tiks iekļauti kalendārā kopā ar pasākumiem, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama Erasmus+ mājaslapas sadaļā Iniciatīvas » Erasmus dienas, kurā atrodama arī Erasmus dienu vizuālā identitāte. 

 

Erasmus dienas ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija un kura notiek kopš 2017. gada.