Pārlekt uz galveno saturu
Bērni ārā spēlējas

Labbūtība skolā – eTwinning 2024. gada pavasara kampaņa ir sākusies!

07.03.2024. 14:09
Jaunatne
eTwinning

Šī gada Eiropas līmeņa pavasara kampaņa norisināsies no 4. marta līdz 29. martam eTwinning grupā “Wellbeing@school”. eTwinning dalībnieki ir aicināti domāt par labbūtības veicināšanu savā izglītības iestādē, piedaloties vairākās tiešsaistes aktivitātēs.

 

Kampaņa “Labbūtība skolā”

Kampaņa būs lieliska iespēja nodoties pārdomām par gada tēmu “Labbūtība skolā”. Tās mērķis ir veicināt atbalstošu vidi skolotājiem, popularizēt uz sadarbību balstītus projektus par labbūtības tēmu un mudināt pedagogus izstrādāt efektīvas mācību metodes, kas uzlabo skolēnu vispārējo labbūtību.

 

Lai atbalstītu skolotājus, grupā “Wellbeing@school” būs pieejama īpaši atlasītu materiālu un resursu kolekcija. Kampaņas pamataktivitāte ir eTwinning vēstnieku vadībā veidota resursu galerija ar noderīgiem padomiem un pedagogiem pielāgotiem rīkiem. Šajā kampaņā ik dienu tiks sniegti praktiski ieteikumi, lai palīdzētu skolotājiem bagātināt savu mācīšanas metodiku un sekmēt savu projektu īstenošanu. Kampaņa būs pieejama arī sociālajos tīklos.

 

Kampaņa piedāvā eTwinning dalībniekiem platformu, kurā parādīt savus labās prakses piemērus, apmainīties ar novatoriskām idejām un dalīties ar efektīvām stratēģijām plašākā eTwinning kopienā.

 

Sekojiet līdzi jaunumiem sociālajos tīklos un gatavojieties piedalīties eTwinning 2024. gada pavasara kampaņā!

 

Vebināri

Mikrolēmumi, kas veicina labklājību klasē

Līdztekus lēmumu pieņemšanai par mācību programmas plānošanu, īstenošanu un novērtēšanu notiek arī skolotāju lēmumu pieņemšana mikrolīmenī. Šiem lēmumiem var būt milzīga ietekme uz klases darbu. Tēmas maiņa, strīdu risināšana ir tūlītēji lēmumi, kas bieži tiek pieņemti nekavējoties darba procesa laikā, bet kā mēs varam izlemt, kuru ceļu izvēlēties – kuru mikrolēmumu pieņemt –, lai uzlabotu gan skolēnu, gan skolotāju labklājību un uzturētu vidi, kas ir saistoša, atbalstoša un veicina mācīšanos un personīgo izaugsmi? Pievienojies vebināram un uzzini!

 

Datums un laiks: 2024. gada 1. marts

 

Runātāji: Daniela Bueja

 

Video ieraksts un prezentācija

 

 

Iestāties pret diskrimināciju

Katru gadu 21. martā tiek atzīmēta Starptautiskā diena pret diskrimināciju un rasismu. Annas Frankas mājā notiks vebinārs “Stories that Move”, kurā jūs uzzināsit jaunas stratēģijas, kā runāt par diskrimināciju ar saviem studentiem. Dalībniekus iepazīstinās ar dažādiem veidiem, kā apspriest šīs sarežģītās un jutīgās tēmas, izmantojot jauniešu stāstus.

 

Datums un laiks: 2024. gada 14. marta plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika)

 

Runātāja: Džuljeta Šrauvena

 

Reģistrējies šeit

 

 

Projektu partneru tirdziņš

Projektu partneru tirdziņš ir pasākums, kas paredzēts aktīviem skolotājiem, kas īsteno eTwinning projektus un meklē potenciālos projekta partnerus. Skolotāji var mijiedarboties savā starpā, izpētīt projektu idejas un veidot sadarbību, sazinoties ar kolēģiem no dažādām Eiropas valstīm. Mērķis būs atvieglot piemērotu partneru atrašanu kopīgiem projektiem, sekmējot starptautisko sadarbību un veicinot starpkultūru mācīšanās pieredzi skolēniem. Šie pasākumi bieži ietver prezentācijas, diskusijas un tīklošanas sesijas, kurās skolotāji var apspriest savas projektu idejas un atrast līdzīgi domājošus partnerus, ar kuriem sadarboties eTwinning projektos.

 

Datums un laiks: 2024. gada 21. marta plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika)

 

Reģistrējies šeit

 

 

Projektu piemēru prezentācijas

Šis pasākums ir veltīts projektu piemēru prezentācijām par labbūtību, kas tiek organizēta eTwinning pavasara kampaņas 2024 kontekstā. Skolotāji no 5 eTwinning projektiem par tēmu “Labbūtība skolā” prezentēs savus projektus, dalīsies ieskatos, metodoloģijās, izaicinājumos un sasniegtajos rezultātos. Mērķis ir iedvesmot pedagogus, demonstrējot labo praksi, inovatīvas pieejas un veiksmīgu sadarbību, mudinot viņus īstenot līdzīgas idejas savās izglītības iestādēs.

Datums un laiks: 2024. gada 26. marta plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika)

Reģistrējies šeit

 

 

Informācijas avots: ESEP