09.07.2025. 13:00
Jaunatne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina vides un jaunatnes organizācijas, skolas, jauniešu centrus un to pārstāvjus pieteikties trīs dienu mācībām “Vides ilgtspēja projektos”, kas norisināsies no 5. līdz 7. augustam Lilastē. Šo mācību mērķis ir sniegt zināšanas un praktiskus rīkus, kā jaunatnes projektos ieviest videi draudzīgu pieeju un stiprināt izpratni par ilgtspējīgas attīstības nozīmi.
Pieteikšanās termiņš: līdz 22. jūlijam (ieskaitot).
Vides un klimata pārmaiņu mazināšana ir viena no būtiskākajām prioritātēm gan “Erasmus+”, gan “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmās. Tāpēc būtiski ir veicināt izpratni par šiem jautājumiem, kā arī attīstīt prasmes, kas nepieciešamas ilgtspējīgai mūsu ikdienā.
Mācību laikā dalībniekiem būs iespēja:
- Apgūt vides ilgtspējas pamatus un iepazīt videi draudzīgu projektu plānošanas principus;
- Pilnveidot savas prasmes videi atbildīgu aktivitāšu īstenošanā;
- Diskutēt par klimata un vides izaicinājumiem dažādos līmeņos – individuālā, organizāciju un sabiedrības;
- Iegūt motivāciju iekļaut ilgtspējas tēmas savas organizācijas projektos;
- Uzzināt par iespējām īstenot projektus “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmās, kā arī pieejamo finansējumu.
- Skolām un jauniešu centriem – komandā no 2–3 cilvēkiem: viens vai divi jaunieši (skolēni vai studenti) un viena atbalsta persona* (piemēram, pedagogs, interešu izglītības vadītājs vai biedrības pārstāvis);
- Vides un jaunatnes organizācijām – komandā no 2–3 dalībniekiem ar dažādu pieredzi (projektu vadītāji, jaunatnes darbinieki, aktīvie jaunieši u.c.).