Pārlekt uz galveno saturu
Muzejs, izstāde, kultūra, mantojums, ieceļošana, jaunietis

Aicinām pieteikties starptautiskam semināram par mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma ilgtspēju

27.03.2024. 14:15
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

 

No 2024. gada 21. līdz 24. maijam Francijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – kontaktsemināru “Māksla, amatniecība un kultūras mantojums: kultūras mantojuma saglabāšana, laikmetīgā radīšana un kultūras izplatīšana, koncentrējoties uz mācīšanas un mācīšanās ceļu nepārtrauktību” (Study visit on "Art, Crafts and Heritage" with networking sessions: heritage conservation, contemporary creation and culture dissemination, focusing on the continuity of teaching and learning pathways), kas notiks Parīzē, Francijā.

 

Seminārs tiek organizēts ar mērķi risināt jautājumus par mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma ilgtspējīgu attīstību, jaunajām tehnoloģijām, zināšanu pārnesi, apmeklējot mācību vizītes un piedaloties darba grupu sesijās.

 

Semināra laikā dalībnieki:

  • dalīsies pieredzē un izpētīs jaunus mācīšanas un mācīšanās veidus;
  • risinās jautājumus par ilgtspējīgu attīstību, jaunajām tehnoloģijām, zināšanu pārnesi;
  • izveidos izglītības iestāžu dalībnieku tīklu, kas veicina līdzdalību demokrātiskajos procesos;
  • dosies mācību vizītēs uz ievērojamām Parīzes izglītības organizācijām, kur skolēni un studenti tiek apmācīti mākslas un kultūras mantojuma profesijās;
  • veidos jaunus kontaktus un iepazīs potenciālos projektu partnerus;
  • dalīsies pieredzē ar dalībniekiem no citām valstīm.

Semināram aicināti pieteikties vispārējās skolu (SCH), profesionālās (VET) un augstākās (HED) izglītības sektora pārstāvji, kuri iesaistīti mākslas, amatniecības un kultūras mantojuma mācīšanā.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.  Pasākuma darba valoda – angļu.

 

 

 

 

Pieteikšanās semināram līdz 2024. gada 14. aprīlim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīti un parakstīti pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.  

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejama viena vieta.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (3 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2024. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte