Pārlekt uz galveno saturu
ErasmusDienu vizuālis ar saukli: 6 dienas, tūkstošiem pasākumu, pievienojies.

Atvērta pasākumu pieteikšana #ErasmusDienām 2024

01.07.2024. 15:32
Iniciatīvas
Izglītība un mācības
Jaunatne

Informējam, ka ir atvērta pasākumu pieteikšana iniciatīvā #ErasmusDienas, kas notiks no 14. līdz 19. oktobrim. Šajās sešās dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības un jaunatnes sektoriem ir aicināti atzīmēt Eiropas mobilitātes svētkus un organizēt dažādus pasākumus, daloties ar ieguvumiem no mobilitātes, Erasmus+ projektu rezultātiem un pieredzes stāstiem.

 

Šajā gadā viens no saukļiem “Uzmanību, gatavību, aiziet!” atspoguļo 2024. gada Olimpisko un Paraolimpisko sporta spēļu garu Parīzē, Francijā. Arī Erasmus+ projektos vērojama starptautiskā sacensība, kas iesaista programmas dalībniekus jaunos un kopīgos piedzīvojumos.

 

Pasākumus #ErasmusDienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē un projektu rezultātos, stāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav šādas pieredzes.  

 

Projektu īstenotāji #ErasmusDienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta klātienes vai tiešsaistes pasākumiem, piemēram, semināriem, zibakcijām, izstādēm, viktorīnām, izglītojošām nodarbībām, projektu pieredzes stāstu pēcpusdiena vai stāstu publicēšana sociālajos medijos un cita veida aktivitātēm. Pasākumu organizatori savās aktivitātēs var akcentēt tādas tēmas kā starptautiskā mobilitāte, Eiropas vērtības un pilsonība, kā arī kādu no četrām Erasmus+ horizontālajām prioritātēm: iekļaušana un daudzveidība, digitālā pārveide, vide un klimata pārmaiņu novēršana un līdzdalība demokrātiskajos procesos.

 

Pasākumus var pieteikt #ErasmusDienu mājaslapā, kur tie tiks iekļauti kalendārā kopā ar pasākumiem, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama Erasmus+ mājaslapas sadaļā Iniciatīvas » #ErasmusDienas, kurā atrodama arī festivāla vizuālā identitāte

 

Jau trešo gadu tiks īstenots arī #ErasmusDienuIzaicinājums, mudinot visus programmas dalībniekus, kas piedalījušies vai piedalās Erasmus+, dalīties savā pieredzē, izmantojot sociālos medijus.

 

#ErasmusDienas  ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija un kas notiek kopš 2017. gada. 2023. gadā #ErasmusDienās notika 9635 pasākumi 53 valstīs, tostarp Latvijā.