Pārlekt uz galveno saturu
Valodu norādes

Iespēja pieteikties semināram par Erasmus+ atbalstu dzimtās valodas un valodu apguvei skolās

21.09.2022. 13:12
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2022. gada 16. līdz 18. novembrim Īrijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – tematisko semināru “Erasmus+ atbalsts dzimtās valodas un valodu apguvei skolā” (Supporting Home Languages and the Languages of Schooling with Erasmus+), kas notiks Dublinā, Īrijā.

 

Semināra galvenā tēma ir dzimtās valodas attīstīšana skolas vidē. Klases Eiropā ir kļuvušas aizvien daudzvalodīgākas, un aptuveni 9% no visiem skolēniem mājās runā citā valodā nekā skolā. Skolām kļūst arvien svarīgāk pieņemt iekļaujošu un daudzvalodu klases politiku un praksi, kas novērtē un atbalsta skolēnu valodu attīstībā. Pasākumā diskutēs par šīs politikas īstenošanu sākumskolā un pamatskolā.

 

Seminārā dalībniekiem būs iespēja:

  • satikties ar citiem skolotājiem, kuri aktīvi darbojas Erasmus+ programmā, parādot, kā viņi atbalsta vispārējo lasītprasmi un rakstītprasmi, ļaujot skolēniem skolā lietot un attīstīt savu dzimto valodu(-as);
  • iegūt jaunas idejas un labāku izpratni par šīs prakses iekļaušanu un īstenošanu sākumskolas vai pamatskolas klasēs;
  • uzzināt par skolotāju profesionālās pilnveides iespējām, piemēram, ēnošanu darbā vai apmācībām ārzemēs, kas var uzlabot izpratni un veicināt iekļaujošas valodu prakses ieviešanu.

Semināram aicināti pieteikties Erasmus+ programmas jaunpienācēji, iepriekšējie projektu īstenotāji, pamatskolas skolotāji,  pēc-pamatskolas skolotāji un pētnieki (skolu jomā).

 

Detalizēta informācija par semināru pieejama Salto mājaslapā.

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 3 vietas. Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) lietvedībā, Vaļņu ielā 1, 5. stāvā, Rīgā, LV-1050, iesniedzot to personīgi vai nosūtot pa pastu. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti tikai ar elektroniskajiem parakstiem (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas). VIAA organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma iesniegšanas termiņš: 2022. gada 13. oktobris.

 

Pasākums tiek finansēts no 2022. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem pēc atgriešanās tiks segti ceļa izdevumi atbilstoši Eiropas Komisijas noteiktajām maksimālajām ceļa izdevumu likmēm atbilstošajam attālumam, nepārsniedzot 275,00 EUR. Uzturēšanās un ēdināšana semināra laikā tiks nodrošināta. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit. 

 

Pretendentu pieteikumu vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ Starptautisko pasākumu (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas. 

 

Papildu informācija:

Sarmīte Rutkovska
Nodaļas vadītāja