Pārlekt uz galveno saturu
Skolēni sēž klasē pie datoriem un pilda uzdevumu, klases priekšā stāv skolotājs

Notiks starptautiskās sadarbības seminārs par pedagogu sākotnējo izglītību

17.08.2023. 16:34
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2023. gada 30. līdz 31. oktobrim Serbijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – tematisko semināru “Pedagogu sākotnējā izglītība” (Initial teacher education), kas notiks Belgradā, Serbijā.

 

Seminārs tiek organizēts, lai iepazīstinātu dalībniekus ar pasākumiem un labās prakses piemēriem, kā piesaistīt pedagogus profesijai un novērst personāla trūkumu. Seminārā plānots apspriest jautājumus gan par profesijas pievilcību, gan par starpnozaru sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm un skolām par iespēju uzlabot sākotnējo izglītību.

 

Semināra laikā dalībnieki:

  • uzzinās par dažādiem politikas mehānismiem un instrumentiem, lai risinātu personāla trūkumu un piesaistītu personas skolotāja profesijai;
  • iepazīsies ar Eiropas iniciatīvām par sākotnējās izglītības pamatnostādnēm;
  • veidos jaunus kontaktus un iepazīs potenciālos projektu partnerus;
  • dalīsies pieredzē un projektu idejās ar dalībniekiem no citām valstīm, veidojot sadarbības iespējas projektos.

Semināram aicināti pieteikties skolu izglītības (SCH), augstākās izglītības (HE), profesionālās izglītības un apmācības (VET), kā arī pieaugušo izglītības (ADU) sektoru pārstāvji, pedagogi un lēmumu pieņēmēji.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2023. gada 13. septembrim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050.

 

Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 4 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (2 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte