Pārlekt uz galveno saturu
Image
projektu plānošana, kurā piedalās vairāki cilvēki

Notiks starptautisks seminārs par attālo reģionu iekļaušanu un iesaisti Erasmus+

17.09.2022. 18:48
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2022. gada 1. līdz  3. novembrim Islandes Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – kontaktsemināru “Attālo reģionu iekļaušana Erasmus+ programmā” (Rural Inclusion in Erasmus+), kas notiks Akureiri, Islandē.

 

Semināra mērķis ir izpētīt Erasmus+ programmas priekšrocības, ko tā var sniegt skolām un pašvaldībām attālos reģionos, kā arī iepazīstināt ar labās prakses piemēriem programmas īstenošanā. Lai gan Islandē daudz pilsētu atrodas attālos un nomaļos reģionos, šo reģionu skolām un organizācijām ir izdevies labi iekļauties Erasmus+ programmā un izveidot veiksmīgus projektus.

 

Pasākuma laikā dalībnieki:

  • gūs zināšanas par Erasmus+ programmu un izzinās tās iespējas un priekšrocības attālos reģionos;
  • veidos jaunus kontaktus un sadarbību ar citām lauku skolām, pašvaldībām un skolu sektora organizācijām.

Semināram aicināti pieteikties skolu izglītības sektora pārstāvji no attāliem reģioniem un lauku skolām, jo īpaši no tām skolām vai organizācijām, kurām nav vai ir neliela pieredze programmas īstenošanā. Dalībnieki var būt skolotāji, direktori, administratori un citi pārstāvji no skolām, pašvaldībām un citām skolu sektora organizācijām.

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Detalizēta informācija par semināru pieejama Salto mājaslapā.

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 2 vietas.

 

Pietiekšanās semināram, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu, kā arī aizpildot un nosūtot dalībnieka CV Europass formātā uz e-pastu sarmite.rutkovska@viaa.gov.lv. Veidlapas aizpildīšanas valoda – angļu. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma iesniegšanas termiņš: 2022. gada 21. septembris.

 

Pasākums tiek finansēts no 2021. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem pēc atgriešanās tiks segti ceļa izdevumi atbilstoši Eiropas Komisijas noteiktajām maksimālajām ceļa izdevumu likmēm atbilstošajam attālumam, nepārsniedzot 360,00 EUR.

 

Uzturēšanos (2 naktis Akureiri, 1 nakts Reikjavīkā) un ēdināšanu semināra laikā, kā arī transporta izmaksas no Reikjavīkas uz Akureiri un atpakaļ sedz uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Pretendentu pieteikumu vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ Starptautisko pasākumu (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Papildu informācija:

Sarmīte Rutkovska
Nodaļas vadītāja