Pārlekt uz galveno saturu
Vairāki jaunieši salikuši rokas kopā

Notiks tematiskais seminārs par līdzdalību pilsoniskajā iesaistē starptautisko projektu kontekstā

22.08.2023. 09:07
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2023. gada 1. līdz 4. oktobrim Zviedrijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – tematisko semināru “Līdzdalība pilsoniskajā iesaistē 2.0” (Participation in civic engagement 2.0), kas notiks Malmē, Zviedrijā.

 

Semināra mērķis ir radīt starptautisku projektu iespējas par līdzdalību demokrātiskā dzīvē un aktīvu pilsonisko līdzdalību. Ilgtermiņa mērķis ir stiprināt Eiropas identitāti un piederības sajūtu, izmantojot pilsoniskās iesaistes pasākumus:

  • sinerģijas radīšana starp Erasmus absolventu/vēstnešu tīkliem, lai uzlabotu saziņu par Erasmus+;
  • Eiropas iespēju izplatīšana tās pilsoņiem;
  • jaunpienācēju līdzdalības veicināšana, izmantojot reālo Erasmus+ pieredzi;
  • izpratnes veicināšana par ES izaicinājumiem un ES pilsonības aktīvu pilsonisko līdzdalību.

Semināram aicināti pieteikties dalībnieki, kas strādā ar pilsonisko iesaisti skolēnu, pieaugušo izglītojamo, profesionālās izglītības un apmācības ietvaros pilsoniskās sabiedrības labā. Aicināti pieteikties arī Erasmus studentu tīkla (ESN) un Erasmus+ koordinatori, izglītības iestāžu direktori, skolotāji, projektu vadītāji, konsultanti, prakses vadītāji, pasniedzēji un Erasmus+ vēstneši.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2023. gada 29. augustam, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050.

 

Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. VIAA organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 4 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (3 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte