Pārlekt uz galveno saturu
Cilvēki sēž uz grīdas un viņiem priekšā ir dažādu krāsu un izmēru figūras un simboli

JSPA mācību vadītāju sagatavošanas kurss

09.05.2024.
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
Mācības
Datums
3. jūlijs, 2024—18. septembris, 2024
Laiks
14:00—16:00
Pieteikšanās slēgta

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2024. gada rudenī plāno izsludināt neformālās izglītības mācību vadītāju pakalpojumu iepirkumu uz nākamajiem trīs gadiem. Tā ietvaros notiks mācību kurss četros moduļos, lai sagatavotu potenciālos mācību vadītājus 2025. gada Eiropas Savienības (ES) programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kā arī Jaunatnes politikas valsts programmas mācību vadīšanai. Pieteikšanās līdz 26. maijam.

 

Mācību kursa mērķis ir sagatavot JSPA potenciālos mācību vadītājus, kuriem ir kompetences un motivācija vadīt mācības JSPA administrēto ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kā arī Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros (turpmāk tekstā – programmas).

 

Mācību kursam līdz šī gada 26. maijam (ieskaitot) aicināti pieteikties jauniešu līderi, jaunatnes darbinieki (pašvaldībās, NVO), kuri ikdienā strādā ar jauniešiem un/vai  jaunatnes jomā iesaistītajiem un kuriem ir:

 • izpratne par neformālo izglītību;
 • pieredze JSPA administrēto programmu projektu īstenošanā;
 • pieredze mācību (vairākas stundas vai dienas) organizēšanā un vadīšanā jauniešu un/vai jaunatnes jomā iesaistīto kopai/grupai projekta, organizācijas u.c. ietvaros;
 • vēlme pilnveidoties kā mācību vadītājiem jaunatnes jomā un veidot ilgtermiņa sadarbību ar JSPA.

Plānotie mācību rezultāti:

 • dalībnieki izprot JSPA un tās administrēto programmu prioritātes;
 • balstoties uz neformālās izglītības pieeju, dalībnieki ir sagatavoti plānot, izstrādāt, vadīt un izvērtēt mācības par JSPA administrētajām programmām;
 • dalībnieki spēj veikt pašizvērtēšanu, izmantojot mācību vadītāju kompetenču modeli (ETS Competence Model for Trainers).

Mācību aktivitāšu plāns (2024. gadam)

 • 3. jūlijs plkst.14.00-16.00 – iepazīšanās mācību pasākums tiešsaistē;
 • 1. modulis: 14.-18. jūlijs, mācības klātienē;
 • 2. modulis: 13.-14. augusts, mācības tiešsaistē;
 • 3. modulis: no 15. augusta līdz 14. septembrim dalībnieki pāros praktizējas mācību vadīšanā, mācību vadītāji sniedz atbalstu un konsultē. Prakse plānota vienas dienas garumā (no plkst. 09.00 līdz 17.00). Mācību mērķauditorija – JSPA darbinieki, “EuroPeers” jaunieši, “Eurodesk” reģionālie koordinatori un informācijas punktu pārstāvji. Dalībnieki atbild par mācību programmas plānošanu, mācību vadīšanu un izvērtēšanu. JSPA atbild par mācību organizatoriskajiem jautājumiem;
 • 4. modulis: 17.-18. septembris, mācības klātienē.

Papildus mācību aktivitātēm šajā posmā tiks veicināta arī pašvadītās mācīšanās pieeja.

 

Mācību programma

Trīs mēnešu mācību programma apvieno četrus klātienes un tiešsaistes moduļus, kā arī nodrošina teorētisko zināšanu apgūšanu neformālās izglītības mācību vadīšanas jautājumos un praktisko iemaņu nostiprināšanu, plānojot un vadot mācības jauniešiem, darbā ar jaunatni iesaistītajiem un JSPA darbiniekiem. Mācību programma ļauj apzināties un stiprināt gan vispārējās mācību vadīšanas kompetences, gan arī izprast specifiskus aspektus, kas saistīti ar mācību vadīšanu darba ar jaunatni kontekstā, jo īpaši JSPA administrēto programmu ietvaros.

 

Mācību programma (PDF)

 

Pieteikšanās

Pieteikšanās mācību kursam iespējama līdz šī gada 26. maijam (ieskaitot)aizpildot anketuDalībniekus par atlases rezultātiem informēsim līdz 7. jūnijam.

 

Atlases ietvaros tiks vērtēta dalībnieku līdzšinējā pieredze jaunatnes jomā, tostarp pieredze Jaunatnes politikas valsts programmas, “Erasmus+” un/ vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā, mācību vadīšanā, kā arī dalībnieku izpratne par neformālās izglītības jomu un to motivācija.

 

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vadītāju Aleksandru Bērziņu (tālr.: +371 67251180, e-pasts: aleksandra.berzina@jaunatne.gov.lv).