Pārlekt uz galveno saturu
Divas dažādu tautību meitenes fotografējas

Luīzes neaizmirstamā Erasmus+ pieredze

10.10.2022.
Izglītība un mācības
Aktīva līdzdalība
Skolēni fotografējas pret spoguli

Luīze Gorkša mācās 11. klasē un 2021. gadā devās skolēnu grupu mobilitātē uz Turciju, kur bija iespēja aizvadīt mācību stundas un satikt vienaudžus divās dažādās skolās - starptautiskā un turku vidusskolā.

 

10. klasē skolotāji Luīzei pastāstīja par Erasmus+, un, iedvesmojoties no citiem pieredzes stāstiem, viņa piekrita kopā ar skolas biedriem doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Turciju: “Uzzinot par šo iespēju no skolotājiem, kā arī pašai vairāk painteresējoties, zināju, ka noteikti vēlēšos doties un izmantot programmas sniegtās iespējas.”

 

Luīze mobilitātes laikā ieguva daudz – gan izzināja citu valstu kultūru, gan uzzināja, kā turku skolēni mācās ikdienā: “Ļoti interesanti bija kopā ar turku skolēniem piedalīties mācību stundās, - varēju redzēt, kādas ir galvenās atšķirības ikdienas mācību procesos starp Latviju un Turciju. Un, protams, kultūra! Izbaudīju turku tradicionālos ēdienus, iepazinu dažādu mentalitāšu cilvēkus un iemācījos viņu pieklājības normas, kas mēdz atšķirties no Latvijā pieņemtajām.”

Luīze pieredzes apmaiņas braucienā devās uz vienu nedēļu. Piecas dienas pavadīja skolā, bet divas bija veltītas atpūtai un Turcijas iepazīšanai: “Uz skolu mēs devāmies jau agri no rīta un atgriezāmies vēlā pēcpusdienā. Brīvajās dienās vai arī darba dienās, kad bija brīvāks laiks, devāmies ekskursijās.”

 

Jauniete nešauboties iesaka doties Erasmus+ arī citiem skolēniem, jo tā ir iespēja gūt jaunu pieredzi, zināšanas, iepazīt citu valstu kultūru un cilvēkus: “Es ļoti novērtēju, ka man tika sniegta šī iespēja. Uzskatu, ka ikvienam kaut reizi dzīvē ir jādodas šādā pieredzē un jāizdzīvo tās sniegtās iespējas!”

 

Foto: Privātais arhīvs